Beyin Sisi İçin En İyi Vitaminler Nelerdir?

12 Ekim 2021

İşe odaklanamıyorsanız veya gün boyunca yorgun hissediyor olsanız da, beyin sisi üretkenliğiniz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Unutkanlık, yönelim bozukluğu ve netlik eksikliği, harekete geçmeniz gereken en yaygın işaretlerden bazılarıdır. Neyse ki, beyin sisi semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilecek bir dizi vitamin ve besin takviyesi var; zihinsel çevikliğinizi yeniden kazanmanıza ve en çok sevdiğiniz şeyi yapmaya geri dönmenize yardımcı olur.

B Vitamini
B vitaminleri beyninizin ve vücudunuzun işlevinde çok önemli bir role sahiptir. Doğal enerji seviyenizi düzenlediği ve sizi açık tutmak için ruh halinizi iyileştirdiği kanıtlanmıştır. B6 Vitamini, B12, niasin ve folik asit, sağlıklı ve iyi işleyen bir bağışıklık sistemini de desteklemeye yardımcı olur, bu da uyanık ve harekete hazır hissetmenin en önemli yönlerinden biridir. Ek olarak, B12 vitamini, etkili bilişsel işlevin korunmasına yardımcı olabilir ve bu nedenle konsantrasyon seviyenizi destekleyebilir. Tüm bu faydalı etkiler, Neubria Charge Energy ekimize B vitaminlerini dahil etmeye karar vermemizin nedenidir. Sonuç olarak, gün boyunca sizi tutan beyin sisinin etkilerini hissediyorsanız, B vitaminleri size aradığınız yardımı verebilir.

Balık Yağları
Konu beyin sisi ile mücadele olduğunda balık veya kril yağı büyük potansiyel faydalar sağlar. Bu yağlar, zihinsel yorgunluk yaşadığınızda beyninizin tepki verme şeklini iyileştirdiği gösterilen bir omega-üç yağ asidi olan dokosaheksaenoik asit (DHA) içerir. Ayrıca, gelecekte beyin sisinin etkilerini sınırlayabilecek olan kalbinizin işlevini sürdürmeye yardımcı olurlar. Omega-3'ü denemekle ilgileniyorsanız, Krill Yağı ek tam aradığınız şey olabilir - ekimiz aynı zamanda sürdürülebilir şekilde yakalanmış kril kullanılarak yapılmıştır! Lütfen tüm takviyeleri büyük bir bardak su ile almayı unutmayın - çünkü zihinsel yorgunluğun ana nedenlerinden biri dehidrasyondur.

Ginseng Özü
Herkes ginseng çaylarını ve diğer doğal ilaçları duymuştur, ancak bunların stres seviyenizi düşürmede büyük bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Ginseng, binlerce yıldır insanlar tarafından tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır; bunun nedeni, bu doğal özütün bağışıklık sisteminizi geliştirmek, kan şekeri seviyenizi düzenlemek ve odaklanmanızı iyileştirmek gibi sayısız faydaları olabilir. Yine, bu inanılmaz doğal bileşenin doğal gücünden yararlandık ve en çok ihtiyacınız olduğunda size doğal enerji artışı sağlamaya yardımcı olmak için onu Enerji ekimizde kullandık.

Özetle, beyin sisinin istenmeyen etkileri yoluyla zihninizi ve vücudunuzu desteklemeye yardımcı olabilecek bir dizi vitamin ve doğal özler vardır. Bu sadece onları denemek ve sizin için neyin işe yaradığını görmekle ilgili bir durum.
Bilişsel işlevinizin diğer öğelerini geliştirmekle ilgileniyor musunuz? Kapsamlı tamamen doğal takviyelerimiz ilk adımı atmanıza yardımcı olabilir. Derin ve dinlendirici bir uykuya ulaşmakta zorlanıyorsanız, Sleep Drift ekimiz sakinleşmenize ve iyi bir gece uykusuna dalmanıza yardımcı olmak için papatya ve safran içerir.

 

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Beyin Sisi Beyin Sağlığı Balık Yağı B Vitamini Ginseng

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Dehidrasyon Hakkında Her Şey
Dehidrasyon Hakkında Her Şey

Vücutta normal koşullar varken çeşitli mekanizmalar sıvı ve elektrolit dengesini korur. Hastalık, stres, egzersiz, iklim değişiklikleri, takviyeler, yiyecekler veya içecekler nedeniyle mekanizmalar başarısız olursa, yaşamı tehdit eden dengesizlikler ortaya çıkabilir.

Vücutta normal koşullar varken çeşitli mekanizmalar sıvı ve elektrolit dengesini korur. Hastalık, stres, egzersiz, iklim...

Binge Eating Nedir, Cilde Etkileri Nelerdir?
Binge Eating Nedir, Cilde Etkileri Nelerdir?

Son yıllarda herkesin üzerinde stres yükü gittikçe artıyor. Sosyal hayatımızdaki değişiklikler, iş hayatı ve okuldaki zorlu dönemler derken stres bozukluğu kendini farklı farkı şekillerde ortaya çıkarabiliyor. Stresli olduğun dönemlerde kendini sürekli mutfakta buluyorsan, tıkanırcasına yemek yemek

Son yıllarda herkesin üzerinde stres yükü gittikçe artıyor. Sosyal hayatımızdaki değişiklikler, iş hayatı ve okuldaki zo...

En Sağlıklı Şeker Hangisidir?
En Sağlıklı Şeker Hangisidir?

Çoğu insan “şekeri” kahveye koyduğumuz veya pişirme için kullandığımız beyaz madde olarak düşünse de, şeker aslında glikoz, fruktoz, galaktoz, sakaroz, maltoz ve laktoz gibi bir veya iki temel karbonhidrat biriminden oluşan bir karbonhidrat şeklidir.

Çoğu insan “şekeri” kahveye koyduğumuz veya pişirme için kullandığımız beyaz madde olarak düşünse de, şeker aslında glik...