Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları

24 Eylük 2021

Son yıllarda güzellik uzmanları tarafından araştırma konusu haline gelen çam terebentin yağının birbirinden ilginç faydaları olduğu ortaya çıktı. Adeta saç problemlerinin mucize şifası olacak olan çam terebentin yağının saça faydalarını ve saça nasıl uygulanması ile ilgili detayları sizler için mercek altına aldık.

Şampuana ekleyeceğiniz bir kaç damla çam terebentin yağı ile hem saçlarınızı güçlendirebilir hem de hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Terebentin bazı ağaçların reçinesine verilen isimdir. Çam terebentin veya çam yağı olarak adlandırılan ve çamın reçinesinden elde edilen yağ, güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olmakla birlikte ağrı kesici ve idrar söktürücü özellikleri de söz konusudur. Güçlü bir antibiyotik ve antiseptik özelliğine sahip olan çam yağı, yapılan araştırmalara göre enerji verici özelliğe de sahiptir. Çam terebentin yağının faydaları arasında en önemlisi ve bilineni saçlara olan faydasıdır. Kepek sorunundan kurtulmak isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen birçok kişi çam terebentin yağını tercih ediyor.

Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
• Saça doğal bakım yaparak, canlı görünmesini sağlar.
• Saç köklerini güçlendirerek, saçların hızlı uzamasını ve dökülmesini önler.
• Sık yağlanmayı önler.
• Saçların koparak dökülmesinin önüne geçer.
• Bilinen en önemli faydalarından biri saç dökülmelerine karşı koruma sağlamasıdır. Saç köklerini besler, onarır. Bu sayede saç dökülmesine iyi gelir.

Peki Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?
Şampuanlar içeriğinde birçok kimyasal madde barındırır. Kimyasal maddeler zamanla saça etki ederek zarar verebilir. Şampuanların saçlara olan zararlı etkisini azaltmak için çam terebentin yağı kullanılabilir. Bu yağ sayesinde saçların onarımı sağlanır, bakım yapılır ve saçlar parlaklık kazanır. Şampuanın zararlı etkileri yok edilir.

Çam terebentin yağı gözle temas ettiğinde gözlerde kızarıklık ve yanma görülebilir. Bu nedenle şampuanla karıştırıldığında saçınızı yıkarken gözle temas etmemesi için dikkatli olunmalıdır. Çam terebentin yağının şampuanla kullanımı için, saç şampuanı içine 20 damla çam terebentin yağı konur, şampuan iyice çalkalanır. Daha sonra şampuanla saçlar yıkanır. Bu şekilde çam terebentin yağını saç için kullanırken seyreltmiş olursunuz. Aynı zamanda her yıkamada bu yağı şampuana ilave etmek zorunda kalmazsınız.

 

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Çam Terebentin Yağ Saç Sağlığı Saç Bakımı Saç

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Turp Yapraklarının Kullanımı Ve Faydaları
Turp Yapraklarının Kullanımı Ve Faydaları

Turp yaprakları mutfaktaki en popüler yiyeceklerden biri değildir. Ancak tüm faydalarını bilseydiniz onu kesinlikle beslenme programınıza dahil ederdiniz. Bunun yanında ölçülü lezzetleri sayesinde herhangi bir salata veya yemekle iyi bir kombin oluşturabilirler.

Turp yaprakları mutfaktaki en popüler yiyeceklerden biri değildir. Ancak tüm faydalarını bilseydiniz onu kesinlikle besl...

Hindistancevizi İçin Çıldırmanızı Sağlayacak 10 Neden
Hindistancevizi İçin Çıldırmanızı Sağlayacak 10 Neden

Hindistan cevizi ve hindistancevizi ürünlerinin popülaritesi son birkaç yılda arttı ve sayısız sağlık ve güzellik faydalarına baktığınızda bunun neden böyle olduğu açık.

Hindistan cevizi ve hindistancevizi ürünlerinin popülaritesi son birkaç yılda arttı ve sayısız sağlık ve güzellik faydal...

Çuha Çiçeği Yağının Keşfedilmiş 8 Faydası
Çuha Çiçeği Yağının Keşfedilmiş 8 Faydası

Yerli Amerikalılar, doğu ve orta Kuzey Amerika’da yetişen bir kır çiçeği olan çuha çiçeğini önce yemek amaçlı kullandılar. Bu sırada farklı pişirme yöntemleri sırasında yağını keşfettiler. Ardında çuha çiçeği yağının da faydaları sırasıyla bulunmaya başlandı.

Yerli Amerikalılar, doğu ve orta Kuzey Amerika’da yetişen bir kır çiçeği olan çuha çiçeğini önce yemek amaçlı kullandıla...