Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?

21 Mart 2020

Bergamot hoş aroması ile bilinir ve birçok faydası vardır.

-Kokusu insanı olumlu etkiler, vücudun gerginliğini alır. Ruh halini değiştirir, korkudan, stresten, depresyondan uzaklaştırır.

-Psikolojik olarak sıkıntı yaşayanlar rahatlamak için bergamot çayı içerse ruh halleri değişir.
-Dişlere florür etkisi verir. Beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşulur. Dişlere zarar veren bakterilerin artmasına engel olur.
-Kalp sağlığına iyi gelir, kalp ritmini düzenler. Kalp hastalığına sebep olan proteinlerin tahrip olmasını engeller.

-Kolesterolü düşürür.
-Cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini azaltır. Bu çayın içindeki antioksidanlar serbest radikallerle mücadele eder. Sağlıklı bir cilt kadar cilt kanserinin tedavisinde de etkilidir.
-Kilo vermek isteyenler içinde tercih edilebilecek bir çaydır. Çünkü bergamotun içinde bulunan narenciye özü kilo vermeye yardımcı olur.

-Kasları koruyarak kaloriyi serbest bıraktırır. Ayrıca metabolizmayı çalıştırdığı için sindirimi kolaylaştırır. Hazımsızlığa, bulantıya iyi gelir.

-Gün içinde vücuda enerji verir. İçinde kafein oranı çok azdır.

-Gece uykusuzluğa sebep olmaz.
-Grip, nezle gibi hastalıkların geçmesinde etkilidir. Bu hastalıklara neden olan virüslerle mücadele eden bergamot çayı bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlarla mücadele ederken ateş düşürür.

Tüm bu faydalarının yanı sıra kanserle mücadele ve kansere yakalanmamak için bu çayı tercih etmek gerekir. Çünkü bergamot çayının içinde antioksidanlar vardır ve bunlar serbest üreyen radikallerle mücadele eder. Ayrıca bu çay bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle de vücudun hastalıklara karşı mücadele etmesini sağlamış olur.
Bunun için günde 2 fincan içmek faydalı olacaktır. Bitki çaylarını şeker ile tatlandırmak yerine bal ile tatlandırmak gerekir. Bergamot çayını yapmak için kaynamış suya 1 miktar bergamot konur ve demlenir.Bergamot çayının içinde potasyum olduğu için vücudun su seviyesini korumuş olur.


Bergamot çayı çok içilirse baş dönmesi, baş ağrısı, ishal yapabilir. Hamileler üzerinde de olumsuz etki yaratabileceği için hamilelerin dikkatli olması gerekir. Elbette ki kanser gibi çok ciddi bir rahatsızlığa tek başına çare olamaz. Ama doğal çözüm olarak tıbbi tedaviye ek olarak içilebilir. Ama kesinlikle doktora danışılmalıdır. Gün içinde fazla içilen bergamot çayı sıkıntıya sebep olacağı için 2 bardaktan fazla içmek idealdir.

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Bergamot çayı Bergamot Şifalı Bitkiler

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Kerevizin Sağlık Açısından Önemi
Kerevizin Sağlık Açısından Önemi

Kereviz inanılmaz bir sebze. Sapı ayrı yaprakları ayrı bir hazine aslında. Kerevizin faydaları K vitamini, C vitamini, potasyum, folik asit ve B6 vitamini özelliklerine ilaveten antioksidanların ve faydalı enzimlerin mükemmel bir kaynağı olması ile zaten baştacı.

Kereviz inanılmaz bir sebze. Sapı ayrı yaprakları ayrı bir hazine aslında. Kerevizin faydaları K vitamini, C vitamini, p...

Probiyotikler Hakkında Her Şey
Probiyotikler Hakkında Her Şey

Probiyotik terimi, Latince veya Gree pro, "önce, ileri" ve bios veya "yaşam"dan gelir - bu nedenle probiyotikler yaşamı teşvik eder. Bu durumda, yararlı bakterileri belirtmek için probiyotik terimini kullanırız.

Probiyotik terimi, Latince veya Gree pro, "önce, ileri" ve bios veya "yaşam"dan gelir - bu nedenle p...

Kediotu Kökü Rahatlamanıza ve Daha İyi Uyumanıza Nasıl Yardımcı Olur?
Kediotu Kökü Rahatlamanıza ve Daha İyi Uyumanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Uyku sorunlarınız varsa, bitkisel takviyeler de dahil olmak üzere doğal uyku yardımcılarını denemiş olabilirsiniz. Kediotu, sakinleştirici özelliklerinin bir sonucu olarak uyku yardımı takviyelerinde yaygın olarak kullanılan bir bitkidir.

Uyku sorunlarınız varsa, bitkisel takviyeler de dahil olmak üzere doğal uyku yardımcılarını denemiş olabilirsiniz. Kedio...