Kalp Sağlığı için Şifalı Bitkiler

09 Mart 2020

Kalp insan için en önemli organlardan bir tanesidir. Eğer kalp sağlığı için şifalı bitkiler nelerdir diyorsanız, pek çok yararlı bitkinin olduğunu bilmelisiniz. Sigara, alkol ve çok fazla hareketsiz durmak damar tıkanıklığı hastalığını tetikler. Öncelikle bunlara dikkat etmemiz gerekir. Damar tıkanıklığı hastalığı kan akışını ve kalp hastalıkları gibi birçok hastalığa yol açar. Bu hastalıklar ve diğer kalp hastalıkları insanların en korkulu rüyalarındandır. Kalbimiz işlevini ne kadar azaltırsa yaşantımızın o kadar sonuna geldiğimiz anlamına gelmektedir. Dünya Sağlık örgütleri tarafından yapılan bir araştırmada her 4 kişinin 1’i geçirdiği kalp rahatsızlığından dolayı hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden kalp sağlığını koruyan bitkiler almaya gayret etmeliyiz.

Kalp hastalıklarına yakalanma riski daha çok bulunan bazı kişiler bulunur. Özellikle ailesinde kalp hastalıkları bulunan kişiler tehlike altındadır. Yine ailesinden bir üyenin yüksek tansiyon sorununu yaşaması, akıllara buna yakın sorunları getirmelidir. Bu kişilerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma olasılıkları daha yüksektir. Bu tür insanlar devamlı olarak meyve ve sebze tüketmelidirler.

Kalp sağlığı için şifalı bitkiler şunlardır:

Yeşil Çay: Yeşil çay, her derde deva bir bitkidir. Zayıflamaya ve kalp rahatsızlıklarına çok iyi gelir. Ayrıca kalbi korur ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Alıç Bitkisi: Kalp ritim bozuklukları, kalp çarpıntıları, kalp yetmezliği, kalp kaslarının zafiyetleri, yüksek kan basıncı ve damar sertliği gibi durumlarda Alıç bitkisi çok faydalıdır.

Zerdeçal: Kalp damarlarının kolesterol ve yağlardan arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda Kan dolaşımını hızlandırır. Kalp için alınması önerilen bitkilerin başında gelmektedir.

Kekik: Kekik kalp sağlığı için çok önemlidir. Uzmanlar tarafından en sık önerilen bitkiler arasındadır. Kekiği mutlaka yemeğimizin içinde kullanmalıyız.

Zeytin Yaprağı: Zeytinyağının olduğu gibi zeytin yaprağı da kalbimiz için çok yararlıdır.

Kızılcık: Kızılcık kan şekerini düşürdüğünden dolayı kalbi koruyan şifalı bitkiler arasındadır.

Biberiye: Kalbimizi koruyucu özellikleri çok fazladır. Bu yüzden günlük olarak mutlaka alınması tavsiye edilir.

Ginkgo Biloba: Bu bitki ise kan dolaşımını arttırdığı için çokça yararlıdır. Kalbi korumak için yapılması gerekenler arasındadır.

 

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Kalp Sağlığı Şifalı Bitkiler

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Kahvaltıyı Atlamak Kilo Vermeye Destek Olur Mu?
Kahvaltıyı Atlamak Kilo Vermeye Destek Olur Mu?

Çocukluğumuz boyunca, kahvaltıyı atlamadan evden çıkmamaya zorlayan ebeveynlerimizin ağzımıza tıkıştırdıkları ballar, reçeller ve balık yağları sayesinde okul başarımız ile bugünlere geldik.

Çocukluğumuz boyunca, kahvaltıyı atlamadan evden çıkmamaya zorlayan ebeveynlerimizin ağzımıza tıkıştırdıkları ballar, re...

Binge Eating Nedir, Cilde Etkileri Nelerdir?
Binge Eating Nedir, Cilde Etkileri Nelerdir?

Son yıllarda herkesin üzerinde stres yükü gittikçe artıyor. Sosyal hayatımızdaki değişiklikler, iş hayatı ve okuldaki zorlu dönemler derken stres bozukluğu kendini farklı farkı şekillerde ortaya çıkarabiliyor. Stresli olduğun dönemlerde kendini sürekli mutfakta buluyorsan, tıkanırcasına yemek yemek

Son yıllarda herkesin üzerinde stres yükü gittikçe artıyor. Sosyal hayatımızdaki değişiklikler, iş hayatı ve okuldaki zo...

Fitatlar Ve Fitik Asit
Fitatlar Ve Fitik Asit

Fitik asit - fosforun depolama şekli - Paleo topluluğunun size kaçınmanızı söylediği sinir bozucu “anti-besinlerden” biridir. Genellikle bir anti-besin olarak kabul edilir, çünkü sindirim sistemindeki mineralleri bağlayarak vücudumuz için daha az kullanılabilir hale getirir.

Fitik asit - fosforun depolama şekli - Paleo topluluğunun size kaçınmanızı söylediği sinir bozucu “anti-besinlerden” bir...