Kereviz Detoksu Nedir?

01 Mart 2020

Kereviz, hızlı bir şekilde kilo vermeye çabalayanlar için harika bir sebzedir. Kerevizin % 95’i sudan oluşmaktadır. Bu özelliğiyle bir yandan vücudumuzun kaybetmiş olduğu suyu geri kazandırırken, bir yandan da vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. Bu şekilde hızlı kilo vermiş oluruz.

Kerevizin Faydaları Nelerdir?
Kerevizin kilo vermenin yanı sıra, vücudumuza çeşitli faydaları bulunmaktadır. Arındırıcı, idrar sökücü özelliğe sahiptir ve böbreklerin işlevini arttırır. Antibakteriyel özelliğiyle iltihaplanma ve enfeksiyonlara karşı mücadelede yardımcı olur. Kolesterolü dengeler. Doyurucu bir etkisi vardır. Kolayca sindirilebilen oldukça sağlıklı bir sebze olan kereviz, düşük kalorili yiyecekler sınıfındandır. Bu besinin 100 gramında 42 kcal kalori bulunmaktadır.

Kereviz Detoksu Nasıl Yapılır?
Malzemeler: 5 adet sapları olacak şekilde kereviz, 3 adet limon, 6 su bardağı su, 1 kâse dilimlenmiş maydanoz

Yapılışı: Su dışındaki tüm malzemeleri blenderden geçirin. Daha sonra suyu ilave edin ve bir kere daha karıştırın. Karışımı süzerek bir kenara alın ve bekletin. Bu karışım yemeklerden bir saat önce 2 bardak tüketilebilir. Toplamda 72 saat boyunca günde 3 kez tüketilmelidir. 72 saat sonra ara verin ve bir hafta sonra tekrar başlayın. Karışımı içtiğiniz süre boyunca bolca su tüketiniz.

Kilolarınızdan kurtulmak için sizlere vereceğimiz başka bir kereviz kürü tarifini uygulayabilirsiniz. Karışımı hazırlamak için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Malzemeler: 2 adet kereviz, 1 adet yeşil elma, 1 portakal suyu, 1 demet maydanoz

Yapılışı: Bir adet portakal sıkılarak suyu elde edilir. 2 adet kereviz küçük dilimler halinde doğranır. Yeşil elma dörde bölünerek ortasındaki çekirdekler çıkarılır. Daha sonra elmalar katı meyve sıkacağına atılarak suyu çıkarılır. (Blender da kullanabilirsiniz.) Akabinde birkaç parça kereviz ve biraz portakal suyu ilave edilerek tekrar sıkma işlemi gerçekleşir. Sonrasında, yine birkaç parça kereviz, maydanoz ve portakal suyu meyve sıkacağına atılır. İşlemlere içeceğinizi elde edene kadar devam edin.

Kereviz detoksu oldukça kolay ve sağlıklıdır. Haftalık diyet programlarınızın bir parçası haline getirerek, dengeli bir beslenmeyle birlikte uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Kereviz Kereviz Detoksu

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?
Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?

Bergamot hoş aroması ile bilinir ve birçok faydası vardır. Kokusu insanı olumlu etkiler, vücudun gerginliğini alır. Ruh halini değiştirir, korkudan, stresten, depresyondan uzaklaştırır

Bergamot hoş aroması ile bilinir ve birçok faydası vardır. Kokusu insanı olumlu etkiler, vücudun gerginliğini alır. Ruh ...

Böbrekleri Temizlemek İçin Maydanoz
Böbrekleri Temizlemek İçin Maydanoz

Maydanoz tüm dünyada popüler olan bir bitkidir. Bu bitkinin tıbbi özellikleri ve özellikle böbreklere olan faydaları birçok kişi tarafından bilinir. Böbrekleri temizlemek için maydanoz kullanabilirsiniz. Bunu biliyor muydunuz?

Maydanoz tüm dünyada popüler olan bir bitkidir. Bu bitkinin tıbbi özellikleri ve özellikle böbreklere olan faydaları bir...

Uykunun Amacı Nedir?
Uykunun Amacı Nedir?

İyi bir sağlık için uyku şarttır. Aslında, hayatta kalmak için uykuya ihtiyacımız var - tıpkı yemek ve suya ihtiyacımız olduğu gibi. Bu nedenle, hayatımızın yaklaşık üçte birini uyuyarak geçirmemize şaşmamalı.

İyi bir sağlık için uyku şarttır. Aslında, hayatta kalmak için uykuya ihtiyacımız var - tıpkı yemek ve suya ihtiyacımız ...