İncir Çekirdeği Yağının Faydaları

07 Eylük 2021

Alternatif tıpta en çok kullanılan yağlardan biri olan incir çekirdeği yağı güçlü bir mikrop temizleyicidir. Bu özelliği sayesinde yaraların hızla iyileşmesi durumlarında sıklıkla kullanılır. Öte yandan hücre yenileyici özelliği sayesinde kozmetik sanayinin de ham maddesidir.


İçeriğinde tüm vitamin ve mineralleri barındıran incirin vücuda inanılmaz faydaları vardır. Bunun yanı sıra incir çekirdeği de birçok fayda sağlar. Çok eski yıllarda sıklıkla kullanılan ancak günümüzde çok az insan tarafından faydaları bilinir. İncirin kendisindeki tüm vitaminler tohumunda aslında çekirdeği de diyebileceğimiz kısımda da bulunur. Güçlü bir antioksidan özelliği olan incir çekirdeğinden genellikle yağ elde edilir. Bu faydalı yağ doğal ilaçlar arasında yer alır. Hücrelerin hızla kendisini onarmasına destek olan incir çekirdeği yağı hemen hemen herkesin evinde bulunması gereken faydalı yağlardan biridir.

İncir Çekirdeği Yağını Yoğurtla Beraber Karıştırıp Yerseniz...
Bu ikili sindirim sistemindeki besin atıklarını temizler bağırsaklar ve midenin çalışma işlevselliğini güçlendirir. Ayrıca uzun süre tok tutar. Bu yüzden ara öğün olarak tercih edilebilir. Öte yandan kas ve kemikleri de güçlendirir. Karışım aynı zaman da yüz maskesi olarak da kullanılabilir. Yüzeysel hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar.

İncir Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Cildi ılık su ile temizledikten sonra incir çekirdeği yağı sürülerek uygulanabilir. Yetişkinler her gün bir kaşık yutabilir. Hasta olanlar ise sabah, öğle ve akşam tüketebilir.

İncir Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?
• Yaşlanma meyilli hücreleri uyararak gençleşmelerini destekler.
• Vücuttaki zararlı bakteri sayısını azaltarak birçok organın sağlığını korur.
• Ciltteki dermis tabakasının hasara uğramış hücrelerini yenileyerek kırışıklıkları önler.
• Güçlü antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu kalkan haline getirir.
• Aynı zamanda bu özelliği sayesine vücuttaki kanser hücrelerin sayısını azaltır.
• Potasyum içeriği sayesinde kandaki insülin değerlerini dengeleyerek diyabet gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
• Özellikle kadınlarda doğumlardan sonra yaşanan vücut sarkmalarını önlemek için üzüm çekirdeği yağı ile karıştırılarak sürüldüğünde etkili olur.
• Ödemlerde ve darp olaylarından sonraki bölgelere soğuk pres olarak uygulanabilir.
• Günde bir çay kaşığı tüketilerek gün boyu hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirir.

 

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: İncir İncir Yağı Yağ Cilt Sağlığı Potasyum

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

En Sağlıklı Salata Malzemesi Roka
En Sağlıklı Salata Malzemesi Roka

Roka içeriğinde bulunan besin değerleri nedeniyle kesinlikle tanışmanız gereken bir ürün. Roka özellikle düşük kalori alımı düşünüldüğünde inanılmaz besleyici bir yeşillik. Bağışıklık sistemini güçlendirmek hem de tok kalmak için harika bir seçenektir.

Roka içeriğinde bulunan besin değerleri nedeniyle kesinlikle tanışmanız gereken bir ürün. Roka özellikle düşük kalori al...

Çoklu Doymamış Yağlar: Bu Sağlıklı Yağlar Hakkındaki Gerçekler
Çoklu Doymamış Yağlar: Bu Sağlıklı Yağlar Hakkındaki Gerçekler

Diyet için kullandığınız yağ, hem hayvan hem de bitki besinlerinden elde edilir. Yağlar kalori sağlar, belirli vitaminleri emmenize ve vücudunuzun çalışması için gerekli besinleri sağlamanıza yardımcı olur. Yağ açısından zengin olan tüm gıdalar, farklı yağların bir karışımını içerir ve bunlardan bir

Diyet için kullandığınız yağ, hem hayvan hem de bitki besinlerinden elde edilir. Yağlar kalori sağlar, belirli vitaminle...

A Vitaminin Faydaları
A Vitaminin Faydaları

A vitamini, yağda çözülebilen ve bağışıklık sistemini destekleyen güçlü bir antioksidandır. Genlerin korunmasına ve hatasız kopyalanmasına yardımcı olan A vitamini hem bitkisel hem de hayvansal gıdalardan sağlanabilir.

A vitamini, yağda çözülebilen ve bağışıklık sistemini destekleyen güçlü bir antioksidandır. Genlerin korunmasına ve hata...