Hamilelikte Kivinin Faydaları

20 Haziran 2021

Hamilelik sürecinde tüketilmesi gereken en önemli besinler meyvelerdir, özellikle vitamin ve mineral değeri oldukça yüksek olan kivi bu meyvelerin arasında yer alır. Hamileliğiniz boyunca kiviyi salatanın içerisinde, meyve suyunda ve ara öğünlerde mutlaka tüketmelisiniz.


Hamilelikte Kivinin Faydaları
Kivi Vücuttaki Toksinleri Atarak Kanı Temizliyor: Hamilelik sürecinde düzenli olarak tüketilen kivi vücut içerisinde yer alan toksinlerin atılmasına yardımcı olarak temiz bir kana sahip olmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda karaciğerinizin düzenli olarak çalışmasına da yardımcı olur. Hamilelikte kivinin faydaları arasında en çok göze çarpan ve önemli olan faydası da budur.
Hamileyken Vücudunuzun Direncini Kiviyle Arttırın: Hamilelik döneminde tüketilen kivi zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirerek sizi hastalıklara karşı koruyor. Kivinin içindeki antioksidan etkisi bu dönemde vücudunuzun kansere karşı dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. Bu dönemde daha çok göğüs kanserine karşı tedbirli davranmak için kivi tüketmelisiniz.
Hamile Bayanlar En Çok Hazımsızlıktan Şikâyet Ediyor: Hamile bayanların yaşadığı problemlerden biri de hazımsızlık yani kabızlık problemidir. Bu süreçte dışkınızı yumuşatmak ve hazımsızlık yaşamamak için gün içerisinde en az bir kivi tüketmelisiniz.
Kivi Doğal Anti Stres Etkisi Yapıyor: Kadınların en çok duygusal ve alıngan oldukları süreç hamilelik dönemidir. Beyin aktivitelerinde sakinleştirici etkisi olan kivi, geceleri rahat uyumanıza ve gün içerisinde daha az stres yaşamanıza yardımcı olmaktadır. Kivi yerken, kivinin sulu ve tatlı olmasına dikkat ederseniz kiviyi tüketirken daha çok keyif alarak sakinleşirsiniz.
Bu dönemde C Vitaminine İhtiyacınız Var: Hamileliğiniz özellikle kış ayına denk geldiyse portakal, limon, mandalina gibi turunçgillerli tüketemiyorsanız mutlaka C vitaminini almak için kivi tüketmelisiniz.


Gebelik Döneminde Kivinin Diğer Faydaları
1. Kivi, içeriğinde barındırdığı magnezyum ile kemik sağlığınızı korumaktadır.
2. Kivi yiyerek hamilelik döneminde kilo alımını yavaşlatabilirsiniz. Bu sayede hem dengeli beslenmiş olursunuz, hem de kilo almazsınız.
3. Zayıf olan direnciniz yüzünden kapabileceğiniz bulaşıcı hastalıklara karşı kivi sizi koruyacaktır.
4. Diğer meyvelerde olduğu gibi hamilelikte kivinin faydalarını vücudunuzda hissedeceksiniz.
5. Folik asitin artması için günde 1 tane kivi tüketilmelidir.
6. Hamilelikte bebeğin akciğer gelişimini destekleyen inisitol içerir.
7. Kivi hamilelik döneminde cildinizin bozulmasını engelleyerek güzelleşmesine yardımcı olur.

Hamilelikte Kivinin Zararlı Olabileceği Durumlar
1. Hamilelik sürecinde kivinin aşırı tüketimi sonucunda vücutta kaşıntı ve kızarmalar oluşturabilir.
2. Yine aşırı tüketilen kivi kabızlık yada tam tersi ishal yapabilir.

 


Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Kivi Hamilelik Bağışıklık Sistemi Sindirim Sistemi C Vitamini

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Kakao Çekirdeği; Ruh Haline İyi Gelir Ve Kilo Vermeye Yardımcıdır
Kakao Çekirdeği; Ruh Haline İyi Gelir Ve Kilo Vermeye Yardımcıdır

Kakao çekirdekleri aslında çeşitli ürünlere kattığımız kakao tozlarından çok farklılar çünkü bu tozların üretimleri esnasında maalesef pek çok faydalı besin kayboluyor ve karşımıza sadece güzel tatlı ve kokulu bir posa çıkıyor diyebiliriz. Dolayısıyla kakaonun tüm faydalarını değerlendirebilmek için

Kakao çekirdekleri aslında çeşitli ürünlere kattığımız kakao tozlarından çok farklılar çünkü bu tozların üretimleri esna...

Kimyon: Sindirim Ve Bağışıklık Sistemini Destekler
Kimyon: Sindirim Ve Bağışıklık Sistemini Destekler

Kimyon, aslında maydanoz ailesinin bir üyesi. Kurutulmuş tohum olarak birçok mutfakta tercih ediliyor. Ayrıca geleneksel tıpta da birçok kullanım alanı vardır – özellikle de enfeksiyonları iyileştirme ve sindirim sistemine yardım etme özelliği nedeniyle sıkça tercih edilir.

Kimyon, aslında maydanoz ailesinin bir üyesi. Kurutulmuş tohum olarak birçok mutfakta tercih ediliyor. Ayrıca geleneksel...

Vitamin Deposu 10 Kış Meyvesi
Vitamin Deposu 10 Kış Meyvesi

Hangi mevsimde olursanız olun, taze meyve tüketimi bağışıklık sisteminizi güçlendirip sağlığınıza sağlık katacaktır. Enfeksiyon günlerinden uzak kalmanız için gün içinde mutlaka meyve tüketmelisiniz.

Hangi mevsimde olursanız olun, taze meyve tüketimi bağışıklık sisteminizi güçlendirip sağlığınıza sağlık katacaktır. Enf...