Soğan Kürünün Hayatımıza Kattığı Mucizevî Etkiler Neler?

30 Mart 2020

Soğan Kürünün Hayatımıza Kattığı Mucizevi Etkiler Neler?

Soğan sağlık açısından son derece yararlı bir gıdadır. Her yemeğe lezzet verdiği kadar bir de insan sağlığında da inanılmaz etkileri bulunmaktadır. Sağlıklı yaşamak için, öncelik sağlıklı gıdaları tercih etmek ile başlar. İşte bunların başında soğan gelir. Adeta bir iksir olarak bilinen soğan, iç organları iyileştirdiği kadar bir de cilt üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Soğanın en keskin özeliği antioksidan görevini en iyi şekilde sağlamasıdır. İç hastalıklara karşı savaşan ve sizi inanılmaz derece koruyan, bağışıklığınızı en üst safhalara taşıyan güçlü elementlere sahiptir. Soğan yiyen bir kişi için, sağlıklı yaşam söz konusu olabilmektedir. Şimdi sizler için hazırladığımız soğan kürü hakkında bilmeniz gereken önemli bilgilerden söz edeceğiz. Size vereceğimiz bu bilgiler sayesinde soğan yeme alışkanlığınız artacak, hatta faydaları sayesinde kendinizi derin bir keşkelerin içinde bulacaksınız. Bakalım soğan kürü nelere iyi geliyor hep birlikte bilgilenelim, öğrenelim.

Soğan kürü, vücuda verdiği inanılmaz güç sayesinde bağışıklığın hızlı bir şekilde artmasına yardımcı olur. Bağışıklığın zayıf olması kişinin olası tehlikeli hastalıklarla savaşması demektir. Vücut, dirençli olmasa kişi her zaman yorgun ve bezgin olarak hayata tutunmaya çalışır. Sağlıksız bir hayat kısa bir yaşam demektir. Bu nedenle yaşamanın uzunluğu her ne kadar kadere bağlı ise birazda iradeye bağlıdır. Siz eğer buna izin vermezseniz bu sizin bedeninize verdiğiniz bir intihar olarak sayılır. Soğanın kokulu olmasına takılan insanlar bunun bir de diğer faydalarını düşünseler, kokusu bile onlara çekici gelecektir. Bir kere yaşam için en gerekli güç kaynağıdır.

Neredeyse hiçbir gıdada bulunmayan güç, soğanın elementlerinde bulunmaktadır. Bağışıklığınızı arttırmak için her yemeğin içine soğan ekleyin. Hatta salatalarda soğanı kavurmadan çiğ yemenin faydası daha fazladır. Vitamini direk vücuda gider ve soğan antioksidan görevini başarı bir şekilde sağlayarak, cilde parlaklı ve yaşlanma hücrelerinin önüne geçerek, size daha uzun yıllar genç ve dinamik olmanıza aracı olur. Soğan kürü ve soğanın oldukça faydaları bulunmaktadır.
Cilt bakımı için soğan kürü kullananlar oldukça şanslıdırlar. Örneğin en çok rastladığımız lekeli ve sivilceli yüzlerde tedavi şekli uzun sürdüğünden bu sorunlardan hemen kurtulamadığımızı görürüz.

Soğan kürü yaparak cildin yeniden canlanmasına hatta hayat kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Özellikle kış aylarına girdiğimiz vakit, havaların nemli ve soğuk olması dengemizi bozmaya yeter. Ani gelen rüzgârlar ve sonrası çamurlu yağmurlar alacağımız oksijenin yeterli alınmamasına neden olur. Çünkü kış aylarında yeşili görmek oldukça azdır. Bu da doğal olarak oksijen almamızı kısıtlar. Oksijeni az alan vücut bağışıklık bakımında da çökmelere neden olur. Cilt soğuklara karşı tahriş olur. Vücut havadan aldığı mikroplarla savaşamaz hale gelir. Derken gribal enfeksiyonlar, nezle, bronşit hatta astım gibi rahatsızlıklar meydana gelmeye başlar. Vücut direncini yavaş yavaş kaybeder. Peki, soğan kürü cilde uygulandığında olumlu etkiler verir mi? Sizlere hem soğan kürünün cilt üzerinde ki faydalardan söz edeceğiz hem de soğanın iç sağlık açısından ne kadar faydalı bilgiler olduğundan bahsedeceğiz. O halde şimdi sizlere soğan kürünün yaşamımıza kattığı mucizevî bilgilerden söz edelim.

Soğan Kürünün Cilde Ve Vücuda Faydası

Cildinizde istenmeyen lekeler ve sivilceler olmasına rağmen uzun zamandır bu sorunların azalması hatta yok olması için epey mücadele ettiniz. Ama ne yaptıysanız bu konu da başarılı sonuçlar alamadınız. Belki inanmayacaksınız ama soğanın içinde var olan zengin elementler ve mineraller adeta krem görevini görmekte hatta yaraların üzerinde etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Yaraların içinde biriken mikroplarını direk soğan kendi acısı ile yakmaya başlar. Yaranın kuruması hatta lekelerin kısa zamanda geçmesi için soğan kürünü deneyebilirsiniz. Haftada 2 kere yapacağınız bu uygulama sayesinde başarılı sonuçlara alacak hatta kısa sürede cildiniz bir bebek kadar güzel göründüğüne şahit olacaksınız.

Soğanın gerçek suyunu elde edin. Bunun için bir meyve suyu ya da karıştırıcı size yeterli işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır. Elde ettiğiniz soğan kürünü bir küçük cam kavanozda muhafaza ediniz. Daha sonda bir makyaj pamuğu ile elde ettiğiniz soğan kürünün suyunu cildin lekeli ve sivilceli yerlerine nazikçe sürünüz. Pamuğun yara ve lekeler üstünde bekletiniz. Bu bekletilme süresi en az 2 dakika kadar olsun. Size hiçbir şekilde zarar vermeyen soğan suyu kürü 1 ay içinde haftada 2 kere ayda 8 defa yapılması koşulu ile size başarılı sonuçlar sağlayacaktır. Eğer bir ay içerisinde kesin sonucu alamazsanız bu süreyi uzatabilirsiniz. 1 ve ya 2 ay süre içerisinde hızlı bir sonuç alacak hatta sivilceye sebep olan lekelerden de tamamen arındığınızı fark edeceksiniz. Bu da sizi mutlu etmeye yetecektir. Soğan kürü cildin bütün kusurlu bölgelerine işler ve sizde yenilikler ve farklılıklar yaratarak değişiminizin herkes tarafından kısa bir sürede fark edilmesine katkıda bulunur.

Soğan kürü bronşite bağlı durumlarda, astıma sebebiyet veren tıkanmalarda ve nefes darlığında size en güzel oksijeni sağlayan iksirdir. Bütün tıkalı damarları açarak daha rahat solunum alıp vermenize yardımcı olur. Akciğerlerde var olan iltihaplanmalara karşı sizi korur. Daha sağlıklı akciğerlere sahip olmanıza yardımcı olur. Özellikle kışın sürekli gelişen kuru öksürük ve balgamlı öksürüğe iyi gelerek ciğerlerinizi doğal yöntemler ile ilaca bağlı kalmadan toparlamasına yardımcı olur. Grip türü rahatsızlıklara deva olur. Özellikle soğan suyu içen kişilerde iltihaplanma, enfeksiyona bağlı durumlar çok nadir görünür. Gözün soğandan yanması sizi her ne kadar rahatsız etse bile bir damla soğan suyu gözün görme duyusunu güçlendirir. Böylece siz aslında rahatsız olurken göz mikroplara karşı kendini önceden koruma altına alır. Bütün bu mucizevî iksirlerin tek yöntemi sadece bir soğan ile başlar. Basit olarak gördüğünüz soğanın aslında servete bedel mucizevîleri bulunmaktadır.

Böbrek Taşlarına Mucizevî İksir Soğan Suyu

Böbreklerde çıkan rahatsızlıklar son derece kötü ve rahatsızlık verici bir durumdur. Aniden ortaya çıkan sancılar, kişiyi adeta hayatından bezdirmeye yeter. Ani gelişen sancılarda bir de mide de inanılmaz bulantılar meydana gelir. Bunun nedeni böbreklerde taş oluşması ile başlar. Bu taşlar düşmedikçe bu sancılar hiç olmadık zamanlarda sizi rahatsız etmeye başlar. Böbreklerin sağlıksız olması sizi hayattan bezdirmeye yeter hatta yaşama fonksiyonlarınızdan biri olarak bilinen böbrekler kısa zamanda yıpranarak kullanılamaz hale gelir. Böbreklerin iflas etmesi sizi ölüme yaklaştırır. Bir böbrek nakli için bile aylarca böbrek bulamayan hatta masraflarını üstlenemeyen insanların örneklerine rastlamaktayız. Böbreklerde oluşan kum ve taşların düşmesi gerekir. Bu yüzden size faydalı olan soğan suyundan bahsedeceğiz. Böbrekte kumların direk olarak düşmesine vesile olan soğan suyu, hem ağrıyı hafifletir hem de sizi bu dertten kurtararak daha sağlıklı böbreklere sahip olmanıza katkıda bulunur. Bu nedenle böbreklerin soğan suyu ile tedavi edilebilir. Hiç bir şey yapamazsanız bile kum ve taşların düşmesine bu formül ile sahip olabilirsiniz.

Soğan Kürünün Saça Faydaları

Saç sağlığımız için birçok yolu önceden deneriz. Fakat bütün çabalarımıza rağmen saçımızın yine cansız ve mat göründüğünü fark ederiz. Bu cansızlıklar bizim mutsuz olmamıza neden olur. Saç sağlığı ne kadar başarılı olursa biz bir o kadar mutlu oluruz. Saça iyi gelen doğal kürler hakkında kimsenin bilmediği bilgileri sizler ile paylaşmak istiyoruz. Duydunuz mu bilmiyorum ama soğan kürü ve soğan suyu takviyesi ile dökülen ve yıpranan saçlara hayat kazandırmak oldukça kolay. Birkaç soğanın suyunu saça yetecek kadar elde edin. Elde edeceğiniz soğan kürünü saçın diplerine doğru sürerek saç hücrelerinin yeniden canlanmasına aracı olunuz. Soğanda bulunan kükürt direk dökülen saçlara yardımcı olarak saç köklerinin yeniden canlanmasına yardımcı olur. Saçta eğer kepek sorunu var ise o da kısa zamanda yok olur. Soğan suyunu saça sürdükten sonra bekletme süresi yarım saati geçmemelidir. Bu yarım saat zarfında saç soğandan aldığı kükürt ve vitaminler sayesinde dolgun olmaya başlayacaktır. Saç 1 ay süre ile hızlı bir şekilde uzamaya kadar gidecektir. Haftada kere uygulama yeterli sonucu almanıza katkıda bulunacaktır.

Soğan sadece iç organları iyileştirmiyor. Cilt rahatsızlıklarında egzamaya neden olan yaralara ve diğer kaşıntılı alerjilerin hatta yüzde çıkan sivilce ve lekelerin gitmesine aracı oluyor. Mucize adını bu sağladığı etkili sonuçlardan istinaden almaktadır. Özellikle mide rahatsızlıklarında oluşan yaraları iyileştiriyor. Her ne kadar soğan gaz yapan bir gıda olarak bilinse de az da olsa o soğanın vücut için ihtiyaç olduğunu unutmayınız. Soğanın fazlası gaz yapar ama az ve yeterli alınması ise sağlıklı sonuçları ortaya çıkartır. Soğanı ister yiyin ister cildinize kür olarak kullanın. Her koşulda sağlıklı ve faydalı bir gıda olduğunu kesinlikle unutmayınız.

Soğan Suyu İle Diyet Nasıl Yapılır? Soğan Suyu Zayıflatır Mı?

Kilo problemi yaşayan kişilerin en büyük sıkıntıları aldıkları kiloyu verememekten kaynaklanmaktadır. Bu nedenle diyet yaparak zayıflamak ve fit bir vücuda kısa sürede sahip olmayı isterler. Peki, bu istekleri kısa sürede karşılamak istenilen sonucu hemen elde etmek mümkün müdür? Her ne kadar bazı insanlar için bu çok zor bir durum olarak bilinse de aslında bunun kolay bir yöntemi bulunmaktadır. Soğanın bu konuda mucizelerinden sizlere bahsedeceğiz. Bakalım sadece soğan yeterli sonucu size kazandırabilir mi? İsterseniz bunu size en doğru şekilde aydınlatalım. Soğan suyu ile diyet yaparak zayıflama yöntemlerini hep birlikte öğrenelim.

Soğanda bulunan bu vitaminler vücudun dört bir yanında farklı işlevler sağlayarak sizin bağışıklık kazanmanıza aracı oluyor. Bunlar kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor, çinko, bakır, selenyum ve manganezdir. Bu elementler çok güçlü olduğundan vücut için onarıcı bir etkiye sahiptir. Her türlü yara ve hastalıklarda güçlü elementler soğanın bileşeni ile devreye geçer. Siz bir yandan yemeklerinizde severek yediğiniz soğanı tadarken diğer yandan ise bu faydalarından kesintisiz bir şekilde yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. Bu sizin için ayrıcalıklı bir durumdur ve sizi kendinize özel kılar. Yaşam için gerekli olan gıdalardan biri olarak bilinen soğanın bir de zayıflamada payı oldukça büyüktür. İçerisinde bulunan yakıcı madde yediklerinizi eritmeye, hatta çabuk hazmetmenize yardımcı oluyor.

Soğanı yemekler ile yiyerek yağ yakımı hızlandırabilir, kısa zamanda fark etmeden hızlı kilo verebilirsiniz. Soğan yiyerek zayıflamak ve sadece diyet yaparak zayıflamak için soğanın suyundan içme alışkanlığı edinin. Soğan kokusu için de sıkıntı yapmanıza gerek yok. Soğan yedikten sonra karanfil çayı için bütün kokuların bir anda azaldığını fark edeceksiniz. Soğan hayatınız için gerekli bir besindir. İster zayıflamada ister, saç bakımında isterseniz cilt ve deri üzerinde oluşan yaralarda şifa niyetine kullanın. Faydalarını görecek ve kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz. Sağlıklı günler dileği ile.


Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Soğan Kürü Soğan Cilt Bakımı

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Narenciye Ellerinizi Sıcak Tutmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?
Narenciye Ellerinizi Sıcak Tutmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?

1936'da, C vitaminini keşfettiği için Nobel Ödülü'nü kazanan Albert Szent-Györgyi, şimdi bildiğimiz, flavonoidler adı verilen binlerce bitkisel besin sınıfını kapsadığını bildiğimiz bir "P" vitamini tanımladı. Quercitin gibi bazıları bitki bazlı gıdalarda yaygındır. Buzdağı marulunda bile

1936'da, C vitaminini keşfettiği için Nobel Ödülü'nü kazanan Albert Szent-Györgyi, şimdi bildiğimiz, flavonoidler adı ve...

Tahıl Benzerleri Ve Faydaları
Tahıl Benzerleri Ve Faydaları

Tahıl benzerleri, içerdikleri proteinler, karbonhidratlar, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller sayesinde diyetin kalitesini artıran besinlerdir. Tahıl benzerlerinin faydalarını ve nasıl tüketileceğini keşfedin.

Tahıl benzerleri, içerdikleri proteinler, karbonhidratlar, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller sayesinde diyetin k...

Lifler Hakkında Her Şey
Lifler Hakkında Her Şey

Diyetinizi sebzeler, meyveler, baklagiller, kepekli tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar üzerine kurarak yeterli lif elde etmek, genel sağlık ve hastalıkların önlenmesi için önemlidir.

Diyetinizi sebzeler, meyveler, baklagiller, kepekli tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar üzerine kurarak yeterli lif e...