Zeytinin İyi Geldiği Sağlık Sorunları

15 Mart 2020

Günlük yaşantımızda kahvaltımızdan eksik etmediğimiz harika besinlerden olan zeytinin genel sağlık açısından birçok faydalarının bulunduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Dilerseniz makalemiz üzerinden bu harika besinin bizlere sunduğu faydalarının neler olduğu hakkında uzmanlardan da derlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere bilgiler sunalım. Şimdi makalemizin de ana konusu olan zeytin nelere iyi gelir hakkında bilgiler sunalım.

Harika Besinlerden Olan Zeytinin İyi Geldiği Sağlık Sorunları

Zayıf kalp kaslarını güçlendiriyor: Bu harika besin günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde zayıflamış olan kalp kaslarını tekrardan eski gücüne kavuşturmaya destek olmaktadır.

Kan pompalama damarını destekliyor: Zeytin aynı zamanda kanın sağlıklı bir şekilde pompalanmasında görev alan damarların desteklenmesinde de önemli katkıları bulunmaktadır.

Vücudun kan merkezlerini harekete geçiriyor: Uzmanlar bu harika besinin günlük olarak düzenli bir şekilde alınmasının vücudun kan merkezlerini harekete geçirebildiğinin altını çizmektedirler.

Kalbe daha sağlıklı bir şekilde kan ulaşmasını sağlıyor: Harika besin zeytin günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde kanın kalbe daha sağlıklı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Dolaysıyla kalp dostu olan bu harika besin aynı zamanda kanın da dostudur.

Sinüzite iyi geliyor: Günümüzün sağlık sorunlarından olan sinüzit rahatsızlığının doğal tedavisinde zeytine başvurulmaktadır. Doktorların da bu anlamda tüketilmesi gerektiğini tavsiye ettiği bu harika besin sinüzit rahatsızlığının etkilerini doğal yolda azaltabilmektedir.

Hiper tansiyona iyi geliyor: Zeytinin en belirgin niteliklerinden biri de hiper tansiyona iyi gelmesidir. Uzmanlar bu harika besinin özellikle de yağsız olarak tüketilmesinin hiper tansiyona iyi gelebildiğinin altını çizmektedirler.

Kalp krizi riskini azaltıyor: Bu harika besinin iyi geldiği sağlık sorunlarından biri de kalp krizi riskini azaltabilmesidir. Uzmanlar bu harika besinin günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesinin kalp krizi riskinin azaltılmasında etkili olabildiğinin altını çizmektedirler.

İyi bir mikrop kırıcı: Zeytinin en belirgin özelliklerinden biri de sarımsak ve soğandan sonra en iyi mikrop kırıcı olmasıdır. Dolaysıyla bu harika besin günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde vücuttaki mikropların yok edilmesinde oldukça faydalar sağlamaktadır.

Yorgunluğa iyi geliyor: Zeytinin yorgunluğa da iyi geldiği uzmanlarca belirtilmektedir. Bu konu hakkında yapılan bir araştırmaya göre bu harika besinin günlük yorgunluğun azaltılmasında da etkileri bulunduğu tespit edilmiştir.
Sakinleştirici bir niteliği bulunuyor: Uzmanlar zeytinin ayrıca sakinleştirici bir niteliğinin de bulunduğunu belirtmektedirler. Dolaysıyla günlük yaşanan hafif dereceli stresin yok edilmesinde de bu harika besinin etkisi bulunabilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere bu harika besin genel sağlık açısından bizlere faydalar sunmaktadır. Dolaysıyla bu harika besinden faydalanmak için özellikle günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesine özen gösterilmelidir.

Çayının Hazırlanışı

Makalemizin ana konusu olan zeytin nelere iyi gelir hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra şimdi de çayının hazırlanışı hakkında sizlere bilgiler sunalım. Çayının hazırlanışı ise şu şekildedir.

İlk olarak kurumuş zeytin yaprağı ince bir şekilde kıyılır. Sonrasında kaynamış suyun içerisine 4 tatlı kaşığı zeytin yaprağı eklenir. Sonra 8 dakika kadar kaynamaya bırakılır ve demleme sonrasında çay süzülür ve afiyetle tüketilir. Hazırlanan doğal çayın tadının daha güzel olması açısından 1 çay kaşığı bal eklenebilir.

Zeytin yaprağı çayının hazırlanışı hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra zeytin nelere iyi gelir hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız. Sizler de günlük yaşantınızda genel sağlık açısından kendinizi daha güçlü hissetmek ve kalp sağlığınızı korumak isterseniz bu harika besini günlük olarak düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Not: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Zeytin Zeytinin Faydaları Kalp Sağlığı

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Yağ Tüketerek Yağ Yakmak Nasıl Mümkün?
Yağ Tüketerek Yağ Yakmak Nasıl Mümkün?

Yıllarca fazla yağ tüketiminin kötü olduğu; içerdiği yüksek kalori ile fazla kilo, kolesterol ve kalp rahatsızlıklarının başlıca nedeni olduğu söylendi. Yağ tüketiminin kötülenmesinin ardında gıda sektörü “light” ya da “yağı azaltılmış” ürünlerini tüketicilere sundu.

Yıllarca fazla yağ tüketiminin kötü olduğu; içerdiği yüksek kalori ile fazla kilo, kolesterol ve kalp rahatsızlıklarının...

En Sağlıklı Çikolata Türü
En Sağlıklı Çikolata Türü

Çikolatanın sağlıklı bir besin maddesi olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Ancak besin kalitesini ciddi oranda düşüren katkı maddeleri ve şeker içeren pek çok çeşit çikolatanın bulunduğunu da göz ardı etmememiz gerekir.

Çikolatanın sağlıklı bir besin maddesi olduğunu hepimiz duymuşuzdur. Ancak besin kalitesini ciddi oranda düşüren katkı m...

Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar İle Hızlı Zayıflama Yöntemleri
Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar İle Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Hayatımızı çirkinleştiren fazla kilolar,kimi zaman en çok takıntı yaptığımız durumlar arasında yer alır. Bu takıntılar,bizi üzerek,mutsuz bir hayat sürdürmemize neden olur.

Hayatımızı çirkinleştiren fazla kilolar,kimi zaman en çok takıntı yaptığımız durumlar arasında yer alır. Bu takıntılar,b...