Taze Et Alırken Bilmeniz Gereken 3 Şey

17 Ekim 2021

Bir yemeğin tadı, sadece tarife veya pişirme becerilerinize değil, malzemelerin kalitesine ve tazeliğine de bağlıdır. Et diyetinizin ayrılmaz bir parçasıysa, mağazada taze, kaliteli eti nasıl tanıyacağınızı bilmek önemlidir, böylece mutfakta hayal kırıklığı yaratan sonuçlardan kaçınabilirsiniz.
Taze et satın alma hakkında bilmeniz gereken üç önemli şeyi keşfetmek için okumaya devam edin.

Nerede Alışveriş Yaptığınız Önemlidir
Özellikle mağazanın kalite standartlarından emin değilseniz, et satın alırken daima dikkatli olun. Diyetinizdeki birincil protein kaynağı et ise, düşük kaliteli et satın almak beslenme hedeflerinizi sabote edecek ve uzun vadede sağlığınızı etkileyecektir. Ayrıca o özel, lezzetli lezzeti ucuz ette bulmak imkansız olduğu için pişirme çabalarınız boşa gidecektir.
En fazla taze et çeşitliliğini bulmak için bir kasap dükkânını ziyaret etmeyi düşünün. Saygın kasap dükkanları yüksek kalite standartlarına sahiptir, bu nedenle etin tazeliği veya tadı açısından endişelenecek çok az şey vardır. Sulu et ararken, bir kasap dükkanı, taze et çeşitleri için mükemmel bir yerdir.

Toplu Satın Alma Güvenlidir
Bazı insanlar sağlık ve güvenlik standartlarından endişe duydukları için toplu olarak et satın almamayı tercih ediyor. Ancak taze eti uygun fiyata bulursanız, toplu olarak satın almak mantıklı bir karar olabilir. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak ve sağlık sorunları olmadan satın alma işleminizin tadını çıkarmak için eti doğru şekilde dondurmak çok önemlidir. Taze eti temizleyin ve sıkıca bağlanmış dondurucu poşetlerine koyun. Eti satın aldıktan sonra ne kadar hızlı dondurursanız, çözüldükten sonra tadı o kadar iyi olur.

Koku ve Renk En İyi Kalite Göstergeleridir
Et satın alırken, tazeliğini belirlemek için rengine ve kokusuna dikkat edin. Her et türü, hangi hayvan olduğuna bağlı olarak farklı bir renge sahip olsa da taze et genellikle parlak kırmızı veya parlak pembedir. Soluk görünen veya gri tonları olan etlerden kaçının. Kaliteyi renge göre belirlemek biraz zor olsa da üreticiler etlerin rengini güzelleştirmek için çeşitli maddeler kullandıkları için koku sizi asla yanıltmaz. Burunlarımız bize çürük et kokusu alıp almadığımızı söyleyebilir, bu yüzden koku alma duyunuza güvenin.

Son Olarak
Taze et alırken, hangi hazırlama tekniğini kullanacağınızı önceden bilmek en iyisidir. Her pişirme yönteminin etin tadı ve hassasiyeti üzerinde farklı bir etkisi vardır. Hangi yemeği hazırlayacağınızı bilerek kasaptan uygun kesimleri isteyebilirsiniz.
Her zaman güvendiğiniz yerlerden et alın. Aileye ait kasap dükkanlarının size taze et satması, büyük zincir süpermarketlerden daha olasıdır. Düşük kaliteli et, yemek pişirme deneyiminizi olumsuz etkileyebilir ve bir sonraki biftek veya barbekünün tadını çıkarma yeteneğinizi etkileyebilir.

Sağlıklı ve ağız sulandıran et yemeklerinin tadını çıkarmak için yukarıdaki ipuçlarını daima unutmayın.

 

Makalemizi emojilerle desteklemeyi ve yorum yapmayı unutmayınız.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Taze Et Et Kırmızı Et

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Sarı Karpuzun Faydaları Nelerdir?
Sarı Karpuzun Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllar önce tüketilen sarı karpuzun unutulmaya yüz tutmuş o eşsiz lezzeti tekrardan yetiştirilmeye başlandı. Şifa deposu olan sarı karpuzu önceden bilmeyenler bozuk olduğunu sanıyordu. Ancak uzmanlar sarı karpuzun mucize besinler arasında ilk beşte yer alıyor.

Yüzyıllar önce tüketilen sarı karpuzun unutulmaya yüz tutmuş o eşsiz lezzeti tekrardan yetiştirilmeye başlandı. Şifa dep...

Yulafın Sağlık Açısından Faydaları
Yulafın Sağlık Açısından Faydaları

Sağlıklı yaşamak, ideal kilosunu korumak, kilo vermek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, sindirim sisteminin fonksiyonlarını düzenlemek isteyenlere sabahları güne yulaflı bir kahvaltıyla başlamalarını öneriyorum. Lifin zengin protein değeri, ideal dozunda karbonhidrat içeriği ve lifler bakımından y

Sağlıklı yaşamak, ideal kilosunu korumak, kilo vermek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, sindirim sisteminin fonksiyonl...

Dirençli Nişasta Nedir, Faydaları Nelerdir?
Dirençli Nişasta Nedir, Faydaları Nelerdir?

Sağlık ve sağlıklı beslenme konusunda yapılan araştırmalar her geçen gün yeni kavramların ve beslenme önerilerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız dirençli nişasta da bu yeniliklerden bir tanesi.

Sağlık ve sağlıklı beslenme konusunda yapılan araştırmalar her geçen gün yeni kavramların ve beslenme önerilerinin ortay...