Kıyafetten Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Geçer?

23 Mart 2021

Çamaşır suyu lekesi olan kıyafetlerinizi temizlemek ve daha uzun süreli giymek istersiniz değil mi? En sevdiğiniz tişört ya da pantolon çamaşır suyu lekesi olsa epey üzülürsünüz. O kadar dikkat etmenize rağmen yine de kıyafetlerinize çamaşır suyu bulaştırmışsanız; aklınızda oluşan giysiden çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt bulacağınız bu yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.
Kumaş çantanız, en sık kullandığınız kot pantolon, şık görünümlü gömlekleriniz, şal ve eşarpları ve aklınıza gelen pek çok giyim ürününü çamaşır suyu lekesinden kurtarmak için buradayız. Kıyafetlerinizin ziyan olmaması için sizlere önereceğimiz yöntem sayesinde, sevilen ürünlerinizi yeniden kullanabileceksiniz.
Çamaşır suyu lekesi çıkar mı soru işaretlerini gidereceğiniz pratik temizlik bilgileri sizler için derlendi. Yüzeylerden ve kumaşlardan çamaşır suyunu çıkarmanın yöntemlerini hep beraber inceleyelim.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Metil Alkol
Çamaşır suyu lekesi nasıl giderilir konusuna değindiğimiz bu yazımızda, sağlığınızın her şeyden daha mühim olduğunu hatırlatmak isteriz. O nedenle önerdiğimiz metil alkolü kullanırken çok dikkatli olmanız ve çocuklardan uzak bir alanda uygulama yapmanız önerilir. Çünkü, metil alkol kokusu insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Kıyafetlere uygulama yaparken maske kullanmanız ve eldiven giymeniz tavsiye edilir.
Şimdi metil alkol kullanarak çamaşır suyu lekesini kumaşlardan giderelim:
Çeşitli renklerdeki ve siyah pantolondan çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar sorunuz burada çözüme kavuşuyor.
Bir kap içine çok az miktarda metil alkol doldurun. Bu aşamada maske ve eldiven kullanmayı sakın unutmayın.
Çamaşır lekesi olmuş kıyafeti düz bir zemin üzerine serin.
Pamuk yardımıyla metil alkolü alın ve çamaşır lekesi olan bölgeye pamuğu sürün.
Tüm lekeli yüzeye metil alkol sürdükten sonra 1 gece beklemesini sağlayın.
Verilen süre geçtiğinde, kıyafetinizi düşük derecede yıkayın.
Bu yöntem sayesinde en sevdiğiniz kıyafetlerinizi çamaşır suyu lekesinden kurtarmış olacaksınız.

Kıyafetleri Çamaşır Suyu Lekesinden Nasıl Koruruz?
Evde temizlik yaparken kaşla göz arasında kıyafetlerinize sıçrayan çamaşır suyundan korunmak mümkün. Hem sağlığınız için hem de ürünlerinizin daha uzun ömürlü kullanımı için bazı püf noktaları unutmamak gerekir.
Genel ev temizliği yapacaksanız; temizlik öncesinde mutlaka eski bir kıyafet giymelisiniz.
Çamaşır suyunun en ufak bir damlası bile kıyafetinize geldiğinde, dokuda renk açmasına neden olacaktır. Bu durumu önlemek için eski bir kıyafetinizi gözden çıkarmanız önerilir.
Sadece kıyafetlere zarar vermeyen aynı zamanda cilt için de riskli olan bu temizlik ürünü, cildinize temas ettiğinde derinin soyulmasına ve kaşınmasına neden olacaktır.
Temizlik öncesinde elinize temizlik eldiveni giymeniz önerilir. Bu şekilde ellerinizi çamaşır suyundan ve oluşturabileceği etkilerden korumuş olursunuz.
Daha sağlıklı koşullarda temizlik yapmak adına; çamaşır suyu kullanırken saf su ile sulandırmanız ve bulunduğunuz odayı havalandırmanız önerilir.
Solunum yollarını rahatsız edeceği için nefes almada güçlük çekebilirsiniz.
Kıyafetlerinizi ve kendinizi çamaşır suyundan korumak için bu bilgileri bir köşeye not alabilirsiniz.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Çamaşır Suyu

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Sizin için Seçtiklerimiz:

Lapa Olan Pilavı Kurtarma Yöntemleri
Lapa Olan Pilavı Kurtarma Yöntemleri

Tüm malzemeleri hazırlayıp mutfağa girdiniz ve pilav yapmaya başladınız. Ancak bazı şeyler yolunda gitmiyor ve pirinçler suyunu çekmiyorsa, bunun bazı sebepleri olabilir.

Tüm malzemeleri hazırlayıp mutfağa girdiniz ve pilav yapmaya başladınız. Ancak bazı şeyler yolunda gitmiyor ve pirinçler...

Ocak Temizlemenin 6 Hızlı Yolu
Ocak Temizlemenin 6 Hızlı Yolu

Evin kalbi mutfak; en çok kullanılan bölümlerinden biri de şüphesiz ki ocaklar… Çeşit çeşit ve renk renk üretilen ocaklar, içecek ve yiyeceklerin hazırlanmasında büyük rol oynuyor. Gün içinde defalarca kullanılan ocaklar eğer düzenli aralıklarla temizlenmezse; kir ve yağa maruz kalır.

Evin kalbi mutfak; en çok kullanılan bölümlerinden biri de şüphesiz ki ocaklar… Çeşit çeşit ve renk renk üretilen ocakla...

Muz Uzun Süre Bozulmadan Nasıl Saklanır?
Muz Uzun Süre Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Dünyanın en fazla tüketilen meyvelerinden biri olan muz, Muzgiller familyasının üyesidir. Güneydoğu Asya'nın tropikal alanlarında yetişen muz, ülkemizde en çok Anamur ve Bozyazı çevresinde yetiştirilir.

Dünyanın en fazla tüketilen meyvelerinden biri olan muz, Muzgiller familyasının üyesidir. Güneydoğu Asya'nın tropikal al...