Balık Kokusu Evden Nasıl Çıkar?

20 Mart 2021

Evde balık yaparken kokusundan rahatsız mı oluyorsunuz? Sizler için yemeği çok sevdiğimiz ancak kokusundan rahatsız olduğumuz balığın kokusunu giderecek yöntemleri araştırdık. İşte evden balık kokusunu gidermenin püf noktaları...
Özellikle balığın bereketlendiği kış aylarında evimizde sık sık balık pişiririz. Balığın insan sağlığı açısından çok önemlidir ve o eşsiz lezzeti ile çoğu zaman karşı konulmaz. Uzmanlara göre balığın ha¬ftada en az iki defa tüketmek gerekiyor.
Evde balık pişirmek her ne kadar oldukça keyif verici ve bir o kadarda lezzetli bir aktivite olsa da pişirme sonrası oluşan eve sinen koku, çoğu zaman oldukça rahatsızlık veren bir hâl alabiliyor. Ama eve balık alırken insanların en çok tereddüt ettiği durum balık kokusunun bir türlü evden çıkmaması ve bütün her yere sinmesidir. Pencere ve kapıları açıp ev saatlerce havalandırılsa da balık kokusu bir türlü yok edilmiyor. Ama merak etmeyin balık kokusunu evinizde uygulayacağınız birkaç pratik yöntemle yok edebilirsiniz. Peki balık kokusu evden nasıl çıkar? Evdeki balık kokusu nasıl gider? İşte detaylar...

Evden Balık Kokusunu Yok Etmenin Püf Noktaları
- Balık kızartırken, farklı bir tencere de su koyup içine vanilya ekleyin. Bu işlemi yaptığınızda balık kokusu çıkacak ve mutfak balık yerine vanilya kokacaktır.
- Kızartmaya başladığınızda başka tencerede sirkeli su koyup kaynatırsanız balık kokusunu yok edebilirsiniz.
- Balığı kızarttığınız tencerenin içine birkaç parça limon atabilirsiniz. Böylelikle balık kızartılırken kokusunun çıkmasını önleyebilirsiniz.
- Balıkları ızgara da yapıyorsanız, balıkları ızgaranın içine dizerken aralarına defne yaprağı serpiştirebilirsiniz.
- Balığı ister kızartırken ister mangalda ya da fırında yaparken mutfağın bir köşesine kokulu mum koyup yakabilirsiniz.
- Balık kızartma işlemi bittikten sonra suyun içine bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımın içine çubuk tarçın, karanfil, sirke ve defne yaprağı ekleyip kaynatabilirsiniz. Balık kokusunu alarak evin mis gibi kokmasını sağlayacaktır.


Bu içeriğe emojiyle tepki ver.


Etiket: Balık Kokusu

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!

Henüz yorum yapılmamış. İlk Yorumu Yapan Sen Ol!